بیلبوردکارگزاری ها

همه چیز را در مورد کارگزاری حافظ بدانید

شرکت كارگزاري حافظ  به شماره ثبت ۲۳۳۴۹۵  از آذر ماه ۱۳۸۳ فعاليت خود را در بازار سرمايه آغاز كرد و در آخرین رتبه بندی و برتری کارگزاران بورس اوراق بهادار و بورس کالا حائز رتبه الف گردید.

امروزه یکی از دغدغه های مهم اشخاص حاضر در هر جامعه ای افزایش سود بدست آمده از سرمایه گذاری است و همین مسئله باعث می شود که افراد به ارزیابی گزینه های متنوع سرمایه گذاری در جهت وارد شدن به آن باشند. تا مدتی مردم حاضر در جامعه ما از ملک و بانک به عنوان یکی از گزینه های اصلی سرمایه گذاری خودشان یاد می کردند، اما از سال۱۳۸۸ با توجه به اینکه بیشتر دولتی ها بر بازار بورس توجه شان به سمت بورس جلب شده است. در این مطلب قصد داریم شما را با کارگزاری حافظ و خدماتی که به مشتریان خود ارائه می‌دهد آشنا کنیم.

خدمات کارگزاری حافظ

 درواقع کارگزاری ها واسطه معامله گری را انجام نمی دهند، بلکه خدمات مختلفی را عرضه می کنند، خدماتی مانند: ارائه اعتبار معاملاتی، تخفیف کارمزد معاملاتی، مشاوره سرمایه گذاری برای صاحبان سرمایه، ارائه کلاس های آموزشی در تحلیل بنیادی و تکنیکال می پردازند. می توان گفت که خدمات پشتیبانی آفلاین و آنلاین، عرضه اطلاعات آموزشی رایگان نیز از دیگر خدمات کارگزاری ها حساب می شود. در ادامه از خدماتی که عرضه می شود، توضیح می دهیم.

۱-اعتبار معاملاتی:

بعضی از کارگزاری ها متناسب با گردش معاملاتی که دارید، یعنی میزان خرید و فروش بر اساس سیاست ها، اعتبار معاملاتی را به سرمایه گذاران عرضه می کنند که این مسئله می تواند، جذابیت و سودآوری را افزایش دهد.

۲- مشاوره سرمایه گذاری:

اشخاص حاضر در یک جامعه در زمینه های مختلفی تخصص دارند. تعداد زیادی از این افراد در زمینه غیر مالی هم فعال هستند در حالی که سرمایه گذاری در بورس برای همه ی قشر های جامعه نیز توصیه می شود. به همین خاطر حتما برای انجام یک سرمایه گذاری موفقیت آمیز، نیاز به تبیین مسائل متفاوت و مختلفی در حوزه سرمایه گذاری در بورس دارید، به همین دلیل کارگزاری های مختلف در این زمینه مشاوره هایی را می دهند. باید دقت داشت که سر شما بر کیفیت خدمات مشاوره ای کارگزاران متفاوت، تاثیر می گذارد.

۳- تخفیف معاملاتی:

خدماتی که جهت انجام معاملات در کار گزاری ها ارائه شده، قیمتی تحت عنوان کارمزد معاملات از شما اخذ می گردد که سقف آن به واسطه سازمان بورس تصویب شده است. با این وجود بعضی از کارگزاران، مناسب با سیاست های خود تخفیفاتی در کارمزد معاملات اعمال می کنند که به این واسطه بتوانند مشتریان بیشتری را جذب خود کنند.

کارگزاری حافظ نیز دارای خدماتی همچون: سبدگردانی، بورس انرژی، بورس کالا و خدماتی دیگر است که شما را برای رسیدن به اهدافتون راهنمایی میکنند.

تاریخچه کارگزاری حافظ

بورس تهران در سال ۱۳۴۶ تاسیس شد. که با تاسیس آن کارگزاران بورس هم فعالیت خود را آغاز کردند. اما در آغاز امر ۱۳ کارگزار فعال که عمدتا بانکی بودند، در بازار سرمایه ایران مشغول له کار بودند. که این تعداد در سال های بعدی افزایش پیدا کرد. این کارگزاران فقط در دو روز معاملاتی در هفته و در ساعت های ۱۰تا۱۲ در تابلوی مظنه، معاملات را ثبت می کردند. برای نخستین بار در سال ۱۳۴۸ دو کارگزار از بخش خصوصی دیگر هم فعال شد. به صورتی که تا قبل از انقلاب یعنی سال ۱۳۵۷، سه کارگزار خصوصی و ۲۶ کارگزار نهادی در بازار فعالیت داشتند.

این مطلب را هم بخوانید:
همه‌چیز درمورد کارگزاری تدبیرگران فردا

شرکت كارگزاري حافظ  به شماره ثبت ۲۳۳۴۹۵  از آذر ماه ۱۳۸۳ فعاليت خود را در بازار سرمايه آغاز كرد و در آخرین رتبه بندی و برتری کارگزاران بورس اوراق بهادار و بورس کالا حائز رتبه الف گردید. هم‌اکنون سرمایه شرکت  ۲۴۵ میلیارد ریال می‌باشد که تماماً پرداخت شده است.

مزایا و معایب کارگزاری ها در معاملات بورس

راه اندازی این کارگزاری به جای سامانه pam  گاهی نیز با اعتراض هایی روبه رو می شود. سامانه معاملاتی جدید یک سامانه بومی است که همه ی مراحل آن توسط مهندسان شرکت مدیریت فناوری طراحی و تولید شده است. با اینکه این سامانه نسبت به سامانه pam  دارای امکانات متنوع و بیشتری است، اما با این حال مشکلاتی دارد که معامله گران با آن روبه رو می شوند.

با توجه به اظهارات معامله گران، در سیستم جدید سفارش ها کند تر از pam   اجرا می شود و همچنین یکسری اطلاعات اضافی هم در آن وجود دارد. از دیگر مشکلات استفاده از این سیستم می توان به غیر قابل تغییر بودن چیدمان ظاهری سیستم، طولانی تر بودن فرایند ثبت سفارش در مقایسه با قبل، عدم بررسی این سیستم در کارگروه های کانون قبل از عملیاتی شدن، افزایش ریسک برای کارگزاران، به روز نبودن اطلاعات،  تایید گرفتن برای هر یک از عملیات از معامله گر که باعث کند تر شدن جریان خرید و فروش شده است‌.

مزایا استفاده از کارگزاری که می توان نام برد

۱)وجود مشاهده عمق بازار تا سطح دو  سفارش
۲) وجود مشاهده و مديريت و کنترل  سفارش‌هاي همه معامله گر ها در یک سامانه
۳) ارسال سفارش‌هاي بيشتر در هر دقیقه وثانیه
۴) اجراي سفارش ‌ها به صورت خودکار بدون نياز به حضور معامله گران و باز بودن نرم‌افزار بر روي ایستگاه کاری معامله گران
۵) امكان  تغيير مكان حضور معامله گران
۶) امكان وجود  اختصاص دادن ايستگاه‌هاي بيشتر به كارگزاري‌ها
سامانه ذکر شده در برابر با سامانه قبلي، تغیراتی داشته  است:
۱)  امكان ساخت سبد سهام و ارسال به صورت زمان دار
۲) امكان ارسال سبد به سامانه بدون نياز به حضور در ايستگاه كاري و وصل بودن شبكه های موجود
۳) امكان مشاهده سريع مشتريان که استفاده زیاد دارند
۴) امكان مشاهده سابقه سفارش‌ها بدون اینکه محدوديت زماني داشته باشند.
۵) امكان مشاهده سابقه معاملات بدون محدوديت زماني
۶) امكان مشاهده معاملات تجمعي براساس نماد- مشتري است.

نرم افزار مورد استفاده برای معاملات

برای اینکه مشتریان دسترسی بهتر به بازار داشته باشند، همچنین برای تحلیل تکنیکی سهم ها و خرید و فروش، شما به یک نرم افزار معاملاتی نیاز دارید که اغلب شرکت های کارگزاری این نرم افزار ها را در اختیار شما نیز قرار می دهند.

نرم افزار متاتریدر: MetaTrader

این نرم افزار یکی از بهترین و برترین نرم افزار های تکنیکال است. این نرم افزار از تمام ویژگی های خوب برای انجام معاملات تجاری نیز برخوردار است و بسیاری از معامله گران به عنوان یک نرم افزار خوب و کارامد یاد می کنند. سرمایه گذاران می توانند از ابزار خطی، ترسیمی و اندیکاتور ها، دریافت خبر ها، مشاهده نمودارها و نوسانات واقعی قیمت ها برخوردار باشند.

نرم افزار داینامیک تریدر: Dynamic Trader

این نرم افزار دارای ابزار های متنوع و کارامدی  نظیر تحلیل زمانی و موج شماری نیز می باشد. استفاده از نرم افزار داینامیک تریدر برای تحلیل گران تکنیکال  که بالای ۱۵سال در بورس فعالیت دارند بسیار خوب و مناسب است.

این مطلب را هم بخوانید:
همه چیز در مورد کارگزاری آگاه

  نرم افزار آمی بروکر:ami broker

این نرم افزار با زبان برنامه نویسی ویژوال طراحی شده است.  بنابراین بسیاری از تحلیل گران بازار بورس از این نرم افزار استفاده می کنند. یکی از مهم ترین خصوصیات این برنامه ابزار bar reply می باشد.  درواقع شما می توانید با استفاده از این نرم افزار گذشته   چارت را در واقعیت مجازی بررسی کنید.  از دیگر ابزار های این برنامه analysis  است، که دارای کارایی های زیاد و متنوعی است.

نرم افزار: مفید تریدر  mofid Trader

می توان این نرم افزار را به عنوان پر کاربرد ترین،  نرم افزارهایی که تحلیل تکنیکال  را به صورت رایگان برای شما انجام می دهد را نام برد. درواقع مفید تریدر نسخه تخصصی شده متاتریدر می باشد. این نرم افزار در اختیار تمام کارگزاران در بازار های مالی مختلف تمام جهان قرار می گیرد.

نرم افزار آساتریدر:

  برنامه آساتریدر که جزو مهم ترین هاست،  به منظور ثبت آسان و سریع بازار بورس اوراق بهادار و همچنین بررسی اطلاعات حاصل از این بازار است.

نحوه ثبت نام در کارگزاری حافظ

در ابتدا برای ثبت نام آنلاین باید وارد سایت صندوق بشویم وHZFund.ir  وبعد از آن بر روی گزینه ورود سرمایه گذاران کلیک کنید. در منوی سمت راست گزینه ثبت نام در صندوق را کلیک کنید، در اینجا باید اطلاعاتی مثل: نام و نام خانوادگی، کد ملی و شماره موبایل را باید وارد کنید وبر روی  گزینه ثبت نام کلیک کنید. صفحه جدیدی برای شما باز می شود که اطلاعات هویتی مانند: شماره شناسنامه، شماره حساب، بارگذاری، تمامی اطلاعات شناسنامه و فرم سجام و سرمایه گذاری را از شما میخواهد. می توانیم در این قسمت از دوربین تلفن همراه خود برای عکس شناسنامه استفاده کنیم که باید توجه داشت حداکثر حجم فایل باید پانصد کیلو بایت باشد و می توان در تنظیمات کیفیت عکس را کمتر کرد تا حجم کمتری را اشغال کند. برای امضا نیز باید شما در کاغذ سفیدی امضا کنید و عکس بندازید.

لازم به ذکر است که در سامانه معاملاتی آنلاین کارگزاری حافظ، سرمایه گذاران می توانند از سه روش خرید خود را از نظر مالی تامین کنند:

  1. مانده بستانکار حساب در بانک ملت یا سامان
  2. مانده بستانکار حساب موجود در نزد کارگزاری
  3. واریز وجه به حساب کارگزاری حافظ و ارسال الکترونیکی مشخصات فیش واریزی به کارگزاری.

اطلاعات شعب

آدرس شعب:

رديف نام شعبه آدرس تلفن مستقيم
۱ مرکزي تهران در خیابان ولیعصر کمی بالاتر از ظفر – نرسیده به بزرگراه نیایش – خیابان شهید بابک بهرامی – پلاک ۹ ۸۳۳۲۱۰۰۰ (۶۰خط)

۸۸۱۹۲۳۹۰

۸۸۱۹۲۴۳۵

۸۸۱۹۲۳۷۲

۲ دفتر بورس کالا تهران در خیابان ولیعصر – بالاتر از ظفر – نرسیده به بزرگراه نیایش – خیابان شهید بابک بهرامی – پلاک ۹ – طبقه چهارم شمالی ۸۳۳۲۱۰۰۰ (۶۰خط)

۸۸۱۹۲۳۹۰

۸۸۱۹۲۴۳۵

۸۸۱۹۲۳۷۲

۳ تالار اختصاصی جردن-بهرامی تهران در رولیعصر – بالاتر از ظفر – نرسیده به بزرگراه نیایش – خیابان شهید بابک بهرامی – پلاک ۹ ۸۳۳۲۱۰۰۰
۴ تالار کیان تهران در خیابان زرتشت غربی , مجتمع تجاری کیان , طبقه همکف , واحد G19 ۸۸۹۹۵۴۷۶
۵  مشهد  مشهد-بلوار مدرس- ساختمان مسکن-طبقه دوم-واحد۲۴ ۰۵۱۳۲۲۸۲۲۵۱
۶ شيراز شیراز – خیابان قصرالدشت نبش ک ۵۳طبقه ششم واحد ۶۰۲ ۰۷۱۳۶۲۶۵۴۰۶
۷ رشت رشت – خیابان سعدی-ابتدای بلوارمعلم-روبروی مجتمع تجاری معلم- ساختمان ملک- طبقه ۳- واحد۸ ۰۱۳۳۳۲۵۴۶۳۹-۴۰
۸ اصفهان اصفهان – خیابان چهارباغ بالا، روبروی دادگاه انقلاب، جنب بورس اوراق بهادار، ۰۳۱۳۶۶۷۳۲۴۸
۹ بابل بابل خیابان مدرس بعد از چهار راه شهربانی جنب پاساژ بزرگ بابل مجتمع واحدیان طبقه اول واحد ۱۰۳ ۰۱۱۴۴۴۲۱۳۸۱-۲
۱۰  گرگان  گرگان – عدالت۵۳ – ساختمان صدف – طبقه۴ – واحد۳ ۰۱۷۳۲۳۵۵۰۳۰
۱۱ تبریز تبریز – خیابان ارتش جنوبی- ساختمان پست مرکزی- تالار منطقه ای بورس تبریز – طبقه دوم ۰۴۱۳۵۴۱۵۸۱۶
۱۲  سنندج خیابان پاسداران- مجتمع تجاری هورام – طبقه۲ – واحد۲ ۰۸۷۳۳۲۲۸۸۱۱
۱۳ کرمانشاه  کرمانشاه – بلوار شهید بهشتی – روبروی سینما استقلال – سازمان بورس اوراق بهادار ۰۸۳۳۸۲۱۴۸۷۱-۲
۱۴  تالار اختصاصی جردن-دروس  تهران – خیابان شهید کلاهدوز، خیابان حاج آقا میری- خیابان بهرنگ – پلاک۹ بلوک غربی طبقه چهارم واحد۲۵ ۰۲۱۲۲۵۴۸۹۹۷
 ۱۵  تالار اختصاصی مشهد ۲  مشهد – خیابان راهنمایی ۲۰/۱ (سلمان فارسی غربی) – پلاک ۳۲ – ساختمان کیان – طبقه ۵  ۰۵۱۳۸۴۲۹۹۸۳-۴
۱۶   بندرعباس  بندرعباس – گلشهر شمالی – تقاطع اتوبوسرانی – نبش درمانگاه شفا – ساختمان آرمینا – طبقه دوم، کدپستی: ۷۱۷۶۵۸۷۷۹۱  ۰۷۶۳۳۶۳۴۰۰۸
۱۷   کرج  کرج چهارراه هفت تیر روبروی تالار قدیمی بورس ساختمان یاس ط۴ واحد ۴۰۴  ۰۲۶-۳۲۷۰۵۹۹۹
۱۸   اراک  راک،خیابان شهید قدوسی،نرسیده به میدان فرمانداری،ساختمان فرمانیه،طبقه پنجم،واحد ۱۸،کد پستی ۸۳۱۴۴-۳۸۱۳۸ ۰۸۶۳۴۰۲۱۲۱۶ – ۰۸۶۳۴۰۲۱۵۳۹
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
نصب اپلیکیشن فانتیکال

احسان حسینی

احسانم. تا وقتی که می‌توانم بنویسم و بخوانم، یاد می‌گیرم. و تا وقتی که توان یادگیری دارم، هیچ مقصدی برایم صعب‌الوصول نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا