اخبار عرضه اولیهاخبار فرابورس

عرضه اولیه “فگستر” با تضمین ۲۰ درصد بازدهی

عرضه اولیه فگستر، طی اطلاعیه‌ای جدید از طرف سازمان فرابورس اعلام شد.

محمد صادق غزنوی، مدیر عملیات بازار فرابورس ایران، از عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام شرکت صنایع روی ایرانیان در بازار فرابورس به عنوان نخستین عرضه اولیه سال ۱۴۰۰ در بازار سرمایه خبر داد.

غزنوی گفت:

این عرضه اولیه، چهارشنبه این هفته، ۲۲ اردیبهشت ماه به روش ثبت سفارش انجام می‌شود. ناشر این سهام به قصد حمایت از این سهم، اوراق اختیار فروش تبعی با نرخ حدود ۲۰ درصد منتشر می‌کند.

به گزارش سنا ای تحلیل به نقل از سنا، مدیر عملیات بازار فرابورس ایران با بیان این که سهامدار عمده به وسیله این عرضه اولیه، ۴۶۰ میلیارد ریال تأمین مالی می‌کند (که ۶۰ میلیارد ریال آن از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری تأمین می‌شود) گفت:

این مبلغ، مقدار قابل توجهی برای یک عرضه اولیه در بازار محسوب نمی‌شود. ضمن آن که یک پتانسیل جدید در بازار سهام به شمار می‌رود که می‌تواند به وسیله بازدهی معمولی عرضه اولیه، نور امیدواری را به بازار بازگرداند.

محمد صادق غزنوی تشریح کرد که بابت تضمین سهام این عرضه اولیه، قرار است روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ناشر اوراق اختیار فروش تبعی سهام منتشر کند که نرخ آن حدود ۲۰ درصد است. به این معنا که حداقل بازدهی تضمین شده سهام فگستر، سالیانه ۲۰ درصد است.

عرضه اولیه سهام فگستر (شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان)، چهارشنبه هفته جاری با نماد فگستر انجام می‌شود. طی این عملیات، ۶۵ میلیون سهم به خریداران عرضه می‌شود و ۱۰ میلیون سهم نیز به صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌رسد.

هر شخص حقیقی یا حقوقی می‌تواند تعداد ۱۳۰ سهم را خریداری کند. بازه قیمت هر سهم نیز از ۵۶۱۷ تا ۶۱۷۹ می‌باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
این مطلب را هم بخوانید:
قرارداد ایتالران با شهرداری قرچک
نصب اپلیکیشن فانتیکال

احسان حسینی

احسانم. تا وقتی که می‌توانم بنویسم و بخوانم، یاد می‌گیرم. و تا وقتی که توان یادگیری دارم، هیچ مقصدی برایم صعب‌الوصول نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا